• Šárka Pelikánová

Podcast: O osobním rozvoji s Magdou Brhlovou

Aktualizováno: 3. 11.Magdalena Brhlová je certifikovaná terapeutka, se kterou jsme v CEG před dvěma lety rozjely CEG rozvojový program, který u nás nemá obdoby a který pomáhá s osobním rozvojem.


Tématem dnešního rozhovoru pro změnu nebudou zákony České republiky, ale naše vnitřní zákony a to, jak ovlivňují nás a naše podnikání. 


Podcast si můžete poslechnout zde:

Apple: http://bit.ly/podcast_7_dil_apple

Google: http://bit.ly/podcast_7_dil_google

Spotify: http://bit.ly/podcast_7_dil_spotify

Youtube: http://bit.ly/podcast_7_dil_youtube


Poslouchejte naše podcasty a přihlaste se k odběru našich novinek!


O autorce:


Ing. Šárka Pelikánová

Jednatelka a daňová specialistka Connect Economic Group s.r.o.


Ing. Šárka Pelikánová je majitelkou účetní a daňové kanceláře Connect Economic Group s.r.o. Již více než 7 let poskytuje profesionální služby více než 200 klientům. Vzdělává podnikatelskou komunitu v rámci svého semináře Základy účetnictví a daní pro podnikatele.


Každý podnikatel čas od času potřebuje poradit v oblasti daní. Náš daňový tým je tvořen odborníky, kteří se v této oblasti neustále vzdělávají a jsou zároveň velmi lidští, tudíž dokážou všechny Vaše otázky zodpovědět velmi srozumitelně. Podívejte se na další informace a služby, které v rámci daňového poradenství našim klientům poskytujeme.


Jaké zazněly otázky?


Znám tě přeci už řadu let a pamatuji si, že jsi vždycky chtěla studovat psychologii, pak jsi ale nakonec studovala nutriční terapii. Jak ses vlastně dostala k tomu co děláš dnes?


V čem tedy vůbec spočívá metoda EFT? Co zkratka znázorňuje a co to vlastně s námi děláš během terapie?


Co s tebou nejčastěji klienti řeší? Neptám se samozřejmě na kolegy v CEG, tam máme jasné pravidlo, že nesmím být informována o ničem, co se na terapiích rozebírá. Ale dá se říci, že všichni máme nějaká společná témata?


Jak moc ovlivňují naše emoce a naše vzpomínky/programy, tak jak moc ovlivňují naše podnikání. Je potřeba mít sám v sobě minulost vyřešenou, abych mohl vybudovat úspěšnou firmu? Já mohu říci třeba na svém příkladu, že jsem dlouho, vlastně ještě tak před rokem a půl žila v tom, že musím být ta malá hodná a roztomilá holčička, jinak mi nic okolo nebude fungovat. To samozřejmě vychází z okolností, které nastali v mém dětství a tohle chování mi pomohlo vlastně přežít. Díky tomu jsem ale také narážela na to, že mě občas obchodní partneři brali jako příliš mladou, někteří mě občas nebrali vážně a dokonce jsem se potkala i s řadou sexistických poznámek. A přitom to všechno bylo jen díky tomu, že to ze mě vyzařovalo, protože to byl ten můj program, to moje vnitřní přesvědčení, že takhle mi to pomůže přežít i v té business jungli. Jakmile jsem si tohle ale s tebou zpracovala, už se to nikdy neobjevilo. Co tedy myslíš, musíme si to jako podnikatelé srovnat v sobě abychom mohli být úspěšní?


Co vlastně současná doba...mnoho podnikatelů řeší, zda jejich podniky přežijí, z čeho zaplatí další faktury, co bude dál. Jak tato doba působí na naši psychiku?


Jaké bloky, vnitřní nastavení, vnitřní bolesti, strachy…jakkoliv to nazveme, jsou často spojeny s penězi? Mě to trošku přijde, že lidi mají rozličný vztah k penězům a k tomu, jak s nimi zacházet. Peníze přeci jen hodně souvisejí s podnikáním.


Jak vnímáš vlastně práci a posun celého týmu CEG ze svého odborného hlediska? Co náš rozvojový program pod tvým vedením vlastně dokázal v CEGu? Já to vnímám nějak, ale jak to vnímáš ty?


Pamatuji si, když jsi před těmi necelými 2 lety přednesla na měsíčním mítinku CEG, co jsme pro naše kolegy připravily. Tehda tomu skoro nikdo nechtěl věřit, měli z toho strach. Dneska už jsou zapojeni všichni a už by bez toho nechtěli být. Čím si myslíš, že vzniká ten strach u lidí pobavit se s terapeutem?


Já uvedu skvělý příklad. Máme v týmu úúúžasnou kolegyni, neskutečně dobrou účetní Kristýnku. A ta dostala ke zpracování jednoho klienta, kde byla opravdu velmi komplikovaná a složitá domluva, ale jako že fakt extrém. Celou dobu, možná tak rok, co je měla na starosti, tak většinou nebyla schopna klientovi odporovat, nebyla schopna se postavit sama za sebe a díky tomu byla od klienta zavalena takovou prací, kterou ani původně dělat neměla a kterou klient neměl ve smlouvě. Protože situace ale už byla trochu neudržitelná a viděla jsem na kolegyni, že to přestává zvládat a něco není v pořádku (do té doby si nestěžovala, pořád tvrdila, že vše bude dobré a vše zvládne), tak jsem ji „doporučila, aby se k Magdě objednala na terapii a konečně zahájila práci s ní. Kývla, ale dál se k tomu nevyjadřovala. A pak jsme jednou tak byli na skypu s klientem a já byla úplně v šoku, protože Kristýnka normálně klientovi oponovala, byla schopna se postavit za svoji práci a dokonce sama přišla s návrhem řešení, které nakonec úspěšně vedlo sice k ukončení spolupráce, ale bylo to vlastně to nejlepší řešení. Tak jsem jí po tom skypu psala, že jí gratuluji ke skvělému výkonu, a že co se změnilo. A ona řekla, že to bylo díky tobě Magdi, že si s tebou uvědomila vlastně, jak si nechává padat lejna na hlavu a že díky jedné session s tebou se to velmi změnilo…no upřímně, já čuměla. Ani jsem nevěděla, že se k tobě nakonec na terapii zapsala, ale ten efekt byl vidět opravdu enormně. A to je samozřejmě jeden příklad ze všech 17, které v CEG máme. To je počet našich lidí jen pro ty, kteří nepochopili 😊

Takže za mě to byla nejlepší investice, kterou jsem mohla pro firmu udělat.

Doporučila bys tedy asi i ostatním podnikatelům, aby tohle zavedli u sebe že?:)


Taková trochu osobní otázka, ale já se nebojím jít do naha, nemám co skrývat 😊 Ale co třeba ty jako moje terapeutka vidíš za pokrok na mě za ty 3 roky? A jak se to odráží na fungování CEG?


A tak otázka na závěr- kdy bys poradila posluchačům, kdy je nejvhodnější, aby vyhledali pomoc člověka jako jsi ty? Kdy už je opravdu ten hraniční moment?


15. 10. 2022