top of page
  • Obrázek autoraŠárka Pelikánová

Podcast SníDANĚ s Šárkou: Finanční plánování firmy: Jak mám začít?

Ve světě podnikání existuje řada témat, která jsou klíčová pro úspěch jakékoliv firmy. Jedním z nich je finanční plánování. V našem nejnovějším podcastu jsme se setkali s Ing. Václavem Nedvídkem, CEO společnosti My Value Officer, aby jsme prozkoumali toto klíčové téma. Pan Nedvídek s námi sdílel své bohaté zkušenosti a poskytl hluboký vhled do procesu finančního plánování, jeho důležitosti pro podnikání a toho, jak podnikatelé mohou účinně nastavit a spravovat své finanční plány.V našem nejnovějším podcastu jsme diskutovali s Ing. Václavem Nedvídkem, CEO společnosti My Value Officer, o významu finančního plánování. Finanční plán je klíčový pro budoucnost firmy a měl by být nastaven již od jejího založení. Proces vytváření finančního plánu může být náročný a dlouhotrvající, ale je zásadní pro efektivní řízení firmy. Podnikatelé by měli sledovat klíčové ukazatele jako příjmy, náklady, marže, cash flow a kapitálové výdaje. V některých případech může být potřeba odborná pomoc. Nedvídek zdůraznil, že finanční plánování je neustálý proces, který se musí pravidelně aktualizovat a přizpůsobovat. Chcete vědět více? Začněte poslouchat.


Podcast si můžete poslechnout zde:
Poslouchejte naše podcasty a přihlaste se k odběru našich novinek.


O autorce:


Ing. Šárka Pelikánová


Jednatelka a daňová specialistka Connect Economic Group s.r.o.


Šárka podporuje zvýšení finanční gramotnosti podnikatelů v ČR publikováním odborných článků nejen v médiích a v televizi. Vede naše oblíbené semináře Základy účetnictví a daní pro podnikatele. Ve 22 letech založila CEG a od té doby se věnuje jeho rozvoji. Má za sebou také pracovní zkušenosti z Japonska, kde působila jako analytik v investičním fondu a zároveň tam studovala v rámci MBA programu.


Vést účetnictví, je pro firmy a řadu podnikatelů zákonná povinnost. Pro náš tým odborníků je to ovšem každodenní práce a zároveň koníček. Jsme připraveni pomoci i Vám, ať už jste OSVČ nebo máte svou společnost a zaměstnance. Podívejte se na další informace a služby, které v rámci vedení účetnictví našim klientům poskytujeme.


Jaké otázky zazněly?


  1. Proč je vůbec důležité mít nastavený finanční plán? Potřebuje ho každá firma?

  2. V jaké fázi vývoje firmy začínají dle vašich zkušeností řešit finanční plánování?

  3. Jak probíhá proces finančního plánování? Jak dlouho trvá takový finanční plán nastavit?

  4. S čím musí podnikatel/manažer začít, pakliže se rozhodne, že chce finančně plánovat?

  5. Které ukazatele je potřeba v rámci firmy vždy sledovat i bez toho, aniž bychom měli nastavený konkrétní finanční plán?

  6. Zvládne finanční plán vytvořit sám podnikatel? Kdo mu případně může s finančním plánováním pomoci?


30. 08. 2023

Comments


bottom of page