top of page
  • Obrázek autoraŠárka Pelikánová

Podcast SníDANĚ s Šárkou: Mladá žena z rodinného miliardového businessu - Klára Vítková

Aktualizováno: 24. 7. 2023

Klára Vítková je 21letá členka dozorčí rady NWT a.s. Je aktivní i v jiných nadnárodních organizacích.


Jak to v NWT funguje? Jak funguje business v rodině? Co řeší rodinné firmy nejvíce? Jaký je rozdíl mezi školstvím v ČR a v anglii? Jaké jsou výhody kvalitního vzdělání a zkušeností od útlého věku? Jak to Klára všechno zvládá? Co by chtěla dělat v budoucnu? Jak vnímá ženy v businessu?


Podcast si můžete poslechnout zde:


Poslouchejte naše podcasty, přihlaste se k odběru našich novinek a podívejte se, jaké služby nabízíme v rámci daňového poradenství!


O autorce:


Ing. Šárka Pelikánová

Jednatelka a daňová specialistka Connect Economic Group s.r.o.


Ing. Šárka Pelikánová je majitelkou účetní a daňové kanceláře Connect Economic Group s.r.o. Již více než 7 let poskytuje profesionální služby více než 200 klientům. Vzdělává podnikatelskou komunitu v rámci svého semináře Základy účetnictví a daní pro podnikatele.


Každý podnikatel čas od času potřebuje poradit v oblasti daní. Náš daňový tým je tvořen odborníky, kteří se v této oblasti neustále vzdělávají a jsou zároveň velmi lidští, tudíž dokážou všechny Vaše otázky zodpovědět velmi srozumitelně. Podívejte se na další informace a služby, které v rámci daňového poradenství našim klientům poskytujeme.


Jaké zazněly otázky?


New World Technologies (NWT) nabízí neskutečné množství různých služeb a produktů- od energetiky, IT služeb, stavebnictví, ale také třeba skleníky na pěstování zeleniny, celou řadu start-upů…. Která z těch divizí je Vaše oblíbená? Kde se nejvíce angažujete?


Jak vypadá role členky dozorčí rady NWT? Jak často jste povolávaná do zbroje a co se od Vás očekává? Nechávají Vás rodiče opravdu kontrolovat jejich práci?


Jaké vlastnosti si nesete od táty a které od mámy? Kdo z rodičů se více propsal do Vašeho DNA?


Rodinný business je velké téma nejen v ČR, ale i ve světě. Působíte v boardu organizace Family Business Network. Co v současné situaci, době koronové, nejvíce řeší právě rodinné firmy? A je něco, co spojuje rodinné firmy napříč celou planetou?


Upřímně, jak vnímáte, či jste ještě v dětství vnímala reakce okolí na to, že jste dcera majitelů jedné největších firem v ČR? V čem si myslíte, že se lišilo Vaše dětství a dětství ostatních Vašich vrstevníků?


Uvažovala jste například o převzetí a vedení některé ze zahraničních firem holdingu? Táhne Vás zahraničí nebo je Vám dobře doma v ČR?


Na LI jsem se dočetla, že jste nyní také portfolio managerkou v investičním fondu v Londýně, kde také studujete. Jak Vás vnímají ostatní kolegové? Jste mladá a krásná žena..sama si pamatuji, že když jsem pracovala v Tokiu v investičním fondu jako analytik, tak to byl kolektiv převážně starších mužů. Jak to máte v Londýně? Máte tam více takových mladých pěkných holek?:) A nebo je to opravdu zatím stále mužský business?


Co je Váš pracovní sen? Nehledě na existenci Vaší rodinné firmy, co by Vás opravdu naplňovalo? Nebo možná již naplňuje?


05. 01. 2021

Comentarios


bottom of page