top of page
  • Obrázek autoraŠárka Pelikánová

Podcast SníDANĚ s Šárkou: Svěřenské fondy

Aktualizováno: 24. 7. 2023

V dnešním díle podcastu SníDANĚ s Šárkou se dozvíme, co to vlastně jsou svěřenské fondy a komu se vyplatí je vlastnit.O svěřenských fondech koluje spoustu polopravd a zároveň otázek. Autor odborných publikací a dlouholetý uznávaný právník Aleš Eppinger během sníDANĚ s Šárkou srozumitelně vysvětlil, co to svěřenské fondy vlastně jsou. Dále zjistíte, zda by se vám nevyplatilo jeden svůj fond také mít a nebo jak to je vlastně s bývalým premiérem - vlastní či nevlastní majetek vložený do fondu?

Více informací o advokátní kanceláři EPPINGER & KOLÁROVÁ LEGAL s.r.o., naleznete zde: https://www.eak.legal/Podcast si můžete poslechnout zde:


Poslouchejte naše podcasty a přihlaste se k odběru našich novinek .


O autorce:


Ing. Šárka Pelikánová


Jednatelka a daňová specialistka Connect Economic Group s.r.o.

Šárka podporuje zvýšení finanční gramotnosti podnikatelů v ČR publikováním odborných článků nejen v médiích a v televizi. Vede naše oblíbené semináře Základy účetnictví a daní pro podnikatele. Ve 22 letech založila CEG a od té doby se věnuje jeho rozvoji. Má za sebou také pracovní zkušenosti z Japonska, kde působila jako analytik v investičním fondu a zároveň tam studovala v rámci MBA programu.

Vést účetnictví, je pro firmy a řadu podnikatelů zákonná povinnost. Pro náš tým odborníků je to ovšem každodenní práce a zároveň koníček. Jsme připraveni pomoci i Vám, ať už jste OSVČ nebo máte svou společnost a zaměstnance. Podívejte se na další informace

a služby, které v rámci vedení účetnictví našim klientům poskytujeme.


Jaké zazněly dotazy?


1) V jakých nejčastějších situacích za vámi chodí klienti, že uvažují o založení svěřeneckého fondu?

2) Kolem svěřenských fondů existuje celá řada mýtů a legend. Co tedy SF skutečně jsou? Kdybyste to měl vysvětlit člověku na ulici, aby odcházel s pocitem, že ví zda to potřebuje nebo ne.

3) Kdo si může SF založit? Kdokoliv? Pro koho to má největší smysl?

4) Říká se, že SF slouží k (nelegálnímu) ukrývání majetku. Setkáváte se s tím i vy v praxi?

5) Jak je to s tím bývalým premiérem. Je ve střetu zájmu nebo ne, když má údajně veškerý majetek vložený ve svěřeneckých fondech?

6) Co všechno musím udělat proto, abych si SF mohla založit? Kolik mě to bude stát času a peněz?

7) Na co je třeba si při zakládání SF dát bacha?


11. 05. 2022Comentários


bottom of page