top of page
  • Obrázek autoraŠárka Pelikánová

Podcast SníDANĚ s Šárkou: Vánoce a daně - Tomáš Navrátil

Aktualizováno: 24. 7. 2023

I v další epizodě si povídám s Tomášem Navrátilem, zkušeným daňovým poradcem a mým kolegou z Connect Economic Group.Tentokrát o spojení Vánoc a daní. Můžete si dát dárky do nákladů? Jaký je v daních rozdíl mezi tichým a šumivým vínem? Co je z darů daňově uznatelné? Jaké benefity jsou osvobozené o daně? Které dárky se vyplatí z hlediska daní nakupovat?


Podcast si můžete poslechnout zde:


O autorce:


Ing. Šárka Pelikánová

Jednatelka a daňová specialistka Connect Economic Group s.r.o.


Ing. Šárka Pelikánová je majitelkou účetní a daňové kanceláře Connect Economic Group s.r.o. Již více než 7 let poskytuje profesionální služby více než 200 klientům. Vzdělává podnikatelskou komunitu v rámci svého semináře Základy účetnictví a daní pro podnikatele.


Každý podnikatel čas od času potřebuje poradit v oblasti daní. Náš daňový tým je tvořen odborníky, kteří se v této oblasti neustále vzdělávají a jsou zároveň velmi lidští, tudíž dokážou všechny Vaše otázky zodpovědět velmi srozumitelně. Podívejte se na další informace a služby, které v rámci daňového poradenství našim klientům poskytujeme.


Jaké zazněly dotazy?


Je dárek daňově uznatelný náklad? Mohu si díky němu snížit základ daně?


Jaké dárky se z hlediska daní vyplatí nakupovat?


Je pravda, že dárky musí být potištěny logem firmy? Jak správci daně dokáži při případné kontrole, zda dárek splňoval veškeré náležitosti?


Vzpomeneš si na nějaký zajímavý dárek, který si snažil klient zahrnout do daňově uznatelných nákladů?


Vánoční večírky jsou tento rok pasé, ale jak je to vlastně s nimi? Je možné je zahrnout do daňově uznatelných nákladů?


Jako daňový poradce- máš před koncem roku shon jako jiné další profese? A nebo jsi schopný si užít Vánoce v klidu a pohodě?


05. 01. 2021

Comments


bottom of page