top of page
  • Obrázek autoraŠárka Pelikánová

Podcast SníDANĚ s Šárkou: Život v Japonsku: Z Tokia až do CEG

Při natáčení dnešního podcastu jsme společně s Ing. Šárkou Pelikánovou, majitelkou CEG, ocitly v Japonsku. Šárka nám poskytla fascinující vhled do svých zkušeností z této země. Přidejte se k nám na cestě plné inspirace, poznání a motivace. Začínáme, připravte se na poslech!V posledním díle našeho podcastu jsme uvítali Ing. Šárku Pelikánovou, majitelku CEG. Šárka nám představila své zkušenosti z práce v Japonsku, co jí inspirovalo a jaké výzvy přineslo její MBA studium. Zajímavě byly i japonské pracovní návyky, které implementovala do CEG. Naše cesta s Šárkou byla fascinující a plná inspirace. Pusťme se do toho!


Podcast si můžete poslechnout zde:
Poslouchejte naše podcasty a přihlaste se k odběru našich novinek.


O autorce:


Ing. Šárka Pelikánová


Jednatelka a daňová specialistka Connect Economic Group s.r.o.


Šárka podporuje zvýšení finanční gramotnosti podnikatelů v ČR publikováním odborných článků nejen v médiích a v televizi. Vede naše oblíbené semináře Základy účetnictví a daní pro podnikatele. Ve 22 letech založila CEG a od té doby se věnuje jeho rozvoji. Má za sebou také pracovní zkušenosti z Japonska, kde působila jako analytik v investičním fondu a zároveň tam studovala v rámci MBA programu.


Vést účetnictví, je pro firmy a řadu podnikatelů zákonná povinnost. Pro náš tým odborníků je to ovšem každodenní práce a zároveň koníček. Jsme připraveni pomoci i Vám, ať už jste OSVČ nebo máte svou společnost a zaměstnance. Podívejte se na další informace a služby, které v rámci vedení účetnictví našim klientům poskytujeme.


Jaké otázky zazněly?


1. Proč jsi odcestovala pracovat do Japonska? Co bylo impulzem?

2. Co přesně jsi v Tokiu dělala? Co sis odtamtud přinesla za inspiraci do CEG?

3. Uvažovala jsi, že bys tam zůstala žit?

4. Co bylo v rámci tvého MBA studia v Japonsku nejtěžší? V čem ti studium MBA nejvíce pomohlo?

5. Japonsko je známé svými zvláštními pracovními návyky. Který jsi přinesla do Čech a co používáš v CEG?

6. Jsi stále s někým z Japonska v kontaktu?


02. 08. 2023

Comments


bottom of page