top of page
  • Obrázek autoraŠárka Pelikánová

Podcast SníDANĚ s Šárkou: Změny u dohodářů: Jaká budou mít nová práva?

V novém dílu našeho podcastu se zaměříme na aktuální změny v právních předpisech pro dohodáře. Hostem je náš hlavní účetní Ing. Filip Krejčí, který nám přiblíží dopady těchto změn na pracovní právo a účetnictví. Společně probereme novinky v evidenci pracovní doby, čerpání dovolené, přechodech na hlavní pracovní poměr a potřebných úpravách smluv. Připojte se k nám a buďte připraveni na nové výzvy v podnikání.V dnešním dílu našeho podcastu se vrháme na nejnovější změny v právních předpisech týkajících se pracovníků na dohodu - dohodářů. Rozptýlíme váš zmatek ohledně nových pravidel evidence pracovní doby pro dohodáře na DPP a DPČ, a co to přinese pro vás jako zaměstnavatele. Budeme také zkoumat, jak se mění práva dohodářů týkající se dovolené - jak se bude dovolená počítat a kdo na ni bude mít nárok.


Přidáme také přehled toho, jak zaměstnanci na DPP a DPČ mohou zažádat o převedení na hlavní pracovní poměr, a co dělat, pokud nechcete tento poměr s dohodářem zahájit.


V neposlední řadě se podíváme na to, zda budete potřebovat upravit smlouvy s dohodáři nebo je můžete ponechat v současném znění, a zda existuje potřeba dohodáře registrovat na některém z úřadů. Přidejte se k nám a zůstaňte v obraze o těchto klíčových změnách v právním prostředí!


Podcast si můžete poslechnout zde:
Poslouchejte naše podcasty a přihlaste se k odběru našich novinek.


O autorce:


Ing. Šárka Pelikánová


Jednatelka a daňová specialistka Connect Economic Group s.r.o.


Šárka podporuje zvýšení finanční gramotnosti podnikatelů v ČR publikováním odborných článků nejen v médiích a v televizi. Vede naše oblíbené semináře Základy účetnictví a daní pro podnikatele. Ve 22 letech založila CEG a od té doby se věnuje jeho rozvoji. Má za sebou také pracovní zkušenosti z Japonska, kde působila jako analytik v investičním fondu a zároveň tam studovala v rámci MBA programu.


Vést účetnictví, je pro firmy a řadu podnikatelů zákonná povinnost. Pro náš tým odborníků je to ovšem každodenní práce a zároveň koníček. Jsme připraveni pomoci i Vám, ať už jste OSVČ nebo máte svou společnost a zaměstnance. Podívejte se na další informace a služby, které v rámci vedení účetnictví našim klientům poskytujeme.


Jaké otázky zazněly?


  1. Nově bude potřeba vézt evidenci pracovní doby i pro dohodáře na DPP a DPČ. Co to bude prakticky znamenat pro zaměstnavatele?

  2. Dohodáři budou nově moci čerpat dovolenou. Od čeho se bude výpočet dovolené odvíjet? Bude mít na ni nárok každý dohodář?

  3. Zaměstnanci na DPP a DPČ budou moci zažádat o práci na hlavní pracovní poměr. Po jaké době a jak mám postupovat, pokud nechci zahájit hlavní pracovní poměr s daným dohodářem?

  4. Budu muset upravit i smlouvy s dohodáří nebo je mohu zanechat v současném znění?

  5. Bude potřeba dohodáře registrovat na některý z úřadů?


19. 07. 2023

留言


bottom of page