top of page
  • Obrázek autoraŠárka Pelikánová

Podcast SníDANĚ s Šárkou: Změny v silniční dani od roku 2023

Aktualizováno: 17. 7. 2023

Dnešní epizodu jsme společně s Ing. Tomášem Navrátilem, vedoucím daňového týmu u nás v CEG, věnovali změnám v silniční dani od roku 2023. Ušetří to starosti i vám? Nebo komu tedy? Pojďme se na to podívat.Využíváte své osobní vozidlo k podnikání? Týkala se vás silniční daň, která vám nedávala v noci spát? Jak to s ní bude v následujícím roce, který nekompromisně klepe na dveře! Jdeme si vše společně vyjasnit?


Podcast si můžete poslechnout zde:Poslouchejte naše podcasty a přihlaste se k odběru našich novinek .


O autorce:


Ing. Šárka Pelikánová


Jednatelka a daňová specialistka Connect Economic Group s.r.o.


Šárka podporuje zvýšení finanční gramotnosti podnikatelů v ČR publikováním odborných článků nejen v médiích a v televizi. Vede naše oblíbené semináře Základy účetnictví a daní pro podnikatele. Ve 22 letech založila CEG a od té doby se věnuje jeho rozvoji. Má za sebou také pracovní zkušenosti z Japonska, kde působila jako analytik v investičním fondu a zároveň tam studovala v rámci MBA programu.


Vést účetnictví, je pro firmy a řadu podnikatelů zákonná povinnost. Pro náš tým odborníků je to ovšem každodenní práce a zároveň koníček. Jsme připraveni pomoci i Vám, ať už jste OSVČ nebo máte svou společnost a zaměstnance. Podívejte se na další informace a služby, které v rámci vedení účetnictví našim klientům poskytujeme.


Jaké zazněly dotazy?


1) S nárůstem cen pohonných hmot vláda přikročila ke změnám v silniční dani. Koho se tyto změny týkají? Všech majitelů aut? Nebo pouze podnikatelů?

2) Odkdy jsou změny v silniční dani platné?

3) Co když jsem již zaplatila zálohy na rok 2022 za všechny auta, které v podnikání používám? Vrátí mi někdo tyto peníze?

4) Kolik peněz tímto krokem ušetřil v průměru podnikatel, který pro účely podnikání používá jedno auto?


05. 10. 2022Commentaires


bottom of page