top of page
  • Obrázek autoraŠárka Pelikánová

Podcast SníDANĚ s Šárkou: Změny v zákoníku práce od ledna 2024

Od nového roku vstupuje v platnost další novela zákoníku práce. Navazuje na novinky od 1. 10. 2023, které jsme vám představili v předchozí epizodě, a týká se především práce na dohodu. Poslechněte si nový díl SníDANĚ s Šárkou, ve kterém vám novelu přehledně vysvětlí expert na účetnictví a mzdy Filip Krejčí.


Z jakého důvodu byla odložena účinnost této novely? S čím mohou počítat zaměstnavatelé a s čím zaměstnanci? Bude se měnit hranice pro odvody sociálního a zdravotního pojištění?


Podcast si můžete poslechnout zde:
Poslouchejte naše podcasty a přihlaste se k odběru našich novinek.


O autorce:


Ing. Šárka Pelikánová


Jednatelka a daňová specialistka Connect Economic Group s.r.o.


Šárka podporuje zvýšení finanční gramotnosti podnikatelů v ČR publikováním odborných článků nejen v médiích a v televizi. Vede naše oblíbené semináře Základy účetnictví a daní pro podnikatele. Ve 22 letech založila CEG a od té doby se věnuje jeho rozvoji. Má za sebou také pracovní zkušenosti z Japonska, kde působila jako analytik v investičním fondu a zároveň tam studovala v rámci MBA programu.


Vést účetnictví, je pro firmy a řadu podnikatelů zákonná povinnost. Pro náš tým odborníků je to ovšem každodenní práce a zároveň koníček. Jsme připraveni pomoci i Vám, ať už jste OSVČ nebo máte svou společnost a zaměstnance. Podívejte se na další informace a služby, které v rámci vedení účetnictví našim klientům poskytujeme.


Jaké otázky zazněly?


  1. Jaké jsou novinky v zákoníku práce?

  2. Jaké jsou důvody a cíle novely zákoníku práce?

  3. Co znamená novela zákoníku práce pro zaměstnavatele?

  4. Ochrana práv zaměstnanců

  5. Dovolená DPČ a dovolená DPP

  6. Příplatek při DPP, DPČ

7. 11. 2023

Comments


bottom of page