top of page
  • Obrázek autoraŠárka Pelikánová

Jiřina Maxová - doma tři děti a práce v CEG - jde to? Ano!

Aktualizováno: 17. 7. 2023

Najít odvahu a začít se věnovat své kariéře, když máte doma dva syny a třetího na cestě chce velkou dávku odvahy, nadšení a chuti se dále rozvíjet. Nic z toho nechybělo a nechybí Jiřině Maxové. Jak to ovšem celé bylo a stále je?

V CEG jste pracovala už jako maminka na mateřské, jak moc pro vás byla podpora od firmy důležitá?


Než jsem nastoupila do firmy jako mzdová účetní, chodila jsem v těhotenství na rekvalifikační kurz, který vedl nynější vedoucí mzdového týmu Ing. Filip Krejčí. Sice jsem vystudovala střední obchodní školu, kde jsme mzdy brali, ale ze střední školy jsem byla už dlouho, a tak jsme se spolu domluvili, že takhle to bude pro všechny klidnější.


Když jsem nastoupila přímo do firmy Connect economy group, bylo to půl roku před porodem mého 3. syna. Dostala jsem prvně na starosti firmu, která zaměstnávala mnoho zaměstnanců na dohody o provedení práce a dohody o pracovní činnosti. Bylo to postupné zapracování a získávání jistoty. Když jsem svoji práci začala zvládat dobře a už jsem věděla, kolik času mi práce zabere, tak jsme se ve firmě domluvili na novém rozdělení klientů a já získala své první klienty, ještě před porodem třetího dítěte.


Co všechno tato podpora zahrnovala?


Kde přesně začít. Doma jsem měla už dvě ratolesti, do školky chodil jen jeden a rozhodla jsem se začít budovat si kariéru během třetího těhotenství. Ve firmě mě potěšil, jak to sama nazývám, takový “západní přístup“. V CEG na mě nikdo nekoukal nevěřícně, že zrovna v tomhle svém osobním období chci něco takového dělat a s takovým přístupem jsem se do té doby setkala snad jen v Kanadě či v Anglii. Prostě chceš to dělat, tak pojď, my ti věříme. Od začátku jsem v CEG měla ohromnou podporu v profesním rozvoji, nynější vedoucí mzdového týmu Ing. Filip Krejčí mi byl nápomocen skoro dnem a nocí. Vycházeli mi vstříc v mém časovém harmonogramu, a samozřejmě mi firma poskytla i materiální komfort pro moji práci.


S dětmi se neustále něco děje. Měla jste někdy strach, že vám práce nedovolí se o ně pořádně postarat? Jak se CEG staví například k nemoci dětí?


Vůbec ne. Moje práce jde dělat odkudkoliv, takže i když jsem jednou skončila se synem v nemocnici, přes den jsem mu na počítači pouštěla pohádky a večer jsem mohla pracovat. Říkám mohla, kdybych nechtěla, napsala bych svým úžasným kolegům, kteří by to zpracovali za mě.Co když vám někdy vypadne hlídání dětí? Můžete tehdy od firmy očekávat nějakou pomoc?


Žádnou neočekávám. Máme možnost pracovat z domova, svoji práci si organizujeme sami, naši klienti jsou taky úžasní a dávají nám podklady včas, takže si jen přeorganizuji den.


V jednu chvíli jste přestoupila jinam, ale z firmy potom odešla zpět do CEG. Jsou podmínky v CEG opravdu tak nenahraditelné?


Odešla jsem dělat práci mzdové účetní pro nadnárodní společnost, a tam jsem zjistila, že by to bylo pořád dokola jen a jen mzdy. V CEG je práce velmi různorodá, v jeden čas jsem pracovala ve třech různých mzdových programech, k tomu se jinde nedostanete. I naši klienti podnikají v mnoha odvětvích, a tak i tam získáváme zkušenosti s různými požadavky přímo od klientů.


V životě nás potká mnoho situací. My jsme každé z nich otevření a podpoříme vás, abyste je s klidem v duši zvládli. Nečeká některé z našich pozic i na vás? My věříme, že určitě ano!


16. 09. 2022

Comments


bottom of page