top of page
  • Obrázek autoraŠárka Pelikánová

Naši lidé: Petra Míchková - senior účetní

Aktualizováno: 24. 7. 2023


1. Jak jste se dostala k tomuto oboru?


Vždy mě bavila čísla. Na obchodní akademii se mým nejoblíbenějším předmětem stalo právě účetnictví. A když jsem se k němu vrátila na vysoké škole bylo jasné, kam chci dále směřovat. Na účetnictví se mi nejvíc líbí, že vše musí hezky „sedět“ a vycházet. Účetnictví každého klienta má svá specifika, takže práce je pak velmi různorodá.


2. Čím vás naplňuje práce v CEG?


Práce v CEGu mě nejvíce baví a naplňuje díky různorodosti klientů, kterým mohu zpracovávat účetnictví. Mohu se dále vzdělávat, máme rozvojový program, a navíc skvělý kolektiv, na který se můžu kdykoliv spolehnout.


3. Jaké věci opravdu oceníte při spolupráci na našich klientech?


Každý klient je jedinečný, ale nejvíc si vážím dobré vzájemné komunikace/spolupráce.


4. Jste teď často spojována s automatizací. Copak vás na tom baví? Našla jste v tom něco, co by mohlo být pro čtenáře zajímavé?


Automatizací jsem upřímně zcela nadšená. Díky automatizaci se data automaticky vyčítají z faktur a účtenek. Klient pouze nastaví email, kam posílá veškeré doklady nebo načítá účtenky přes aplikaci v telefonu. Toto mé vysvětlení je ovšem velmi zjednodušené. Nám účetním díky tomu odpadá rutinní přepisování dokladů, které je jednak časově náročné, ale také při něm může vzniknout i nějaká ta chybka.


A díky úspoře času se pak můžeme věnovat dalším účetním záležitostem, ale také například reportům pro klienta. Našemu klientovi pak odpadají starosti se shromažďováním a posíláním dokladů, „neotravuje“ ho účetní a může se věnovat svému podnikání, například i s pomocí reportů, o kterých jsem se zmínila.


5. Co je vaší největší motivací?


Účetnictví mě baví. Jsem ráda, když je vše v pořádku a je spokojený i klient.


I vy máte možnost se přidat k našemu týmu odborníků a skvělých lidí, kteří si kladou za cíl se stále vzdělávat a dbát na svůj osobní rozvoj. Nahlédněte do vašich možností, které u nás máte a získejte práci, která není jen o číslech!


11. 02. 2022Comments


bottom of page