top of page
  • Obrázek autoraŠárka Pelikánová

Petra Míchková - z maminky na mateřské na hlavní účetní

Aktualizováno: 24. 7. 2023

Petra u nás v CEG začínala jako maminka na mateřské. V rozhovoru se s námi podělila o své začátky, o těžkosti, které jdou ruku v ruce s hledáním práce, když jste maminka, i o to, jak se dostala na pozici hlavní účetní.


Jak vypadaly vaše začátky v CEGU a jak jste se k tomu vůbec dostala?


Tehdy jsem byla tehdy už třetí rok na rodičovské dovolené, synovi bylo osm měsíců, dceři tři roky. Při rozhovorech s kamarádkami účetními jsem měla pocit, že se moje znalosti vytrácí, chtěla jsem se vzdělávat, ale hlavně mi účetnictví začalo chybět. Pak jsem uviděla na Facebooku inzerát, že v CEG hledají i maminky na mateřské. A naštěstí to vyšlo.


Co bylo pro vás jako maminku na mateřské nejdůležitější, co se týče práce a pracovní náplně?


Nejdůležitější pro mě bylo, že jsem ze začátku mohla mít úvazek pouze na pár hodin měsíčně. Potřebovala jsem se ujistit, že doma vše zvládneme zkoordinovat. Pak jsem se mohla plně soustředit na práci. Postupně se úvazek navyšoval. Samozřejmě, že časová flexibilita a možnost práce z domova byly také zásadní. I když já jsem se vždy do kanceláře těšila a těším se stále.


Myslíte, že je těžké získat práci jako matka na mateřské?

Myslím, že stále ano. A nejde jen o maminky na mateřské, ale i o maminky, které se vrací zpět do práce. Nabídek práce na zkrácený úvazek s flexibilní pracovní dobou je opravdu málo. Vidím to i na velkém množství reakcí, které přišly na náš inzerát, že hledáme maminky na mateřské.


Jaká byla cesta od maminky k hlavní účetní?


Nevím, zda bych to nazvala cestou. Byla jsem opravdu moc ráda, že jsem dostala tu možnost začít pracovat v CEGu a mohla na sobě začít pracovat, školit se, rozvíjet se. Jsem ráda, že patřím mezi lidi, kteří mohou říct, že je práce baví a těší se na ní. Nabídka pozice hlavní účetní pro mě vlastně byla velkým překvapením.


Jak se cítíte jako hlavní účetní a co pro vás tahle pozice znamená?


Cítím zejména velkou zodpovědnost. Je to pro mě velká výzva a vím, že na sobě musím stále pracovat a učit se. Chci být hlavně oporou pro své kolegy. Člověkem, kterému mohou důvěřovat a za kterým mohou přijít s jakýmkoliv pracovním i osobním problémem. Budeme se společně snažit posouvat CEG zase o kus dále.


Doporučila byste CEG i jiným maminkám?


Rozhodně ano. Pro mě je velmi důležité, že jsme dobrý kolektiv a můžeme se na sebe spolehnout. Navzájem si pomáháme nejen v pracovních záležitostech.

Rodina je pro nás v CEG důležitá. Víme, že každý z nás má život i mimo práci a snažíme se, aby se tyto dvě sféry daly co nejlépe skloubit. Maminky na mateřské mezi námi vítáme a vidíme je rádi. Víme totiž, že i s malými dětmi se dá pracovat, a že si všichni zaslouží férovou šanci.


15. 08. 2022

Comments


bottom of page