top of page
  • Obrázek autoraŠárka Pelikánová

Podcast SníDANĚ s Šárkou: Co řešit na konci roku z hlediska daní?

Aktualizováno: 17. 7. 2023

Dnešní epizodu jsme společně s Ing. Tomášem Navrátilem, vedoucím daňového týmu u nás v CEG, věnovali povinnostem, které by si mnoho z nás mělo před koncem roku pohlídat. Pojďme se na to podívat.Daňová sezona nabírá na obrátkách a nastává otázka - Kolik bude vycházet daň na konci roku? Kdy jsem schopen to odhadnout? S čím mohu vlastně počítat? Vyřešme tyto otázky včas a předejděme případným nepříjemnostem.


Podcast si můžete poslechnout zde:Poslouchejte naše podcasty a přihlaste se k odběru našich novinek .


O autorce:


Ing. Šárka Pelikánová


Jednatelka a daňová specialistka Connect Economic Group s.r.o.


Šárka podporuje zvýšení finanční gramotnosti podnikatelů v ČR publikováním odborných článků nejen v médiích a v televizi. Vede naše oblíbené semináře Základy účetnictví a daní pro podnikatele. Ve 22 letech založila CEG a od té doby se věnuje jeho rozvoji. Má za sebou také pracovní zkušenosti z Japonska, kde působila jako analytik v investičním fondu a zároveň tam studovala v rámci MBA programu.


Vést účetnictví, je pro firmy a řadu podnikatelů zákonná povinnost. Pro náš tým odborníků je to ovšem každodenní práce a zároveň koníček. Jsme připraveni pomoci i Vám, ať už jste OSVČ nebo máte svou společnost a zaměstnance. Podívejte se na další informace a služby, které v rámci vedení účetnictví našim klientům poskytujeme.


Jaké otázky zazněly?


1) Kdy je potřeba začít řešit, kolik mi bude vycházet daň z příjmů? Kdy je možné to odhadnout?


2) Podnikatelé často na konci roku chtějí investovat a nakupovat pro snížení své daňové povinnosti. Jak na to, aby se to skutečně vyplatilo?


5) Co když se účetní ani daňový poradce sám neozývá? Kdy je mám oslovit sama?


12. 10. 2022

Comments


bottom of page