top of page
  • Obrázek autoraŠárka Pelikánová

Podcast SníDANĚ s Šárkou: Daňové a trestní řízení může zasáhnout i vás

Jaký máte pocit, když se řekne "kontrola z finančního úřadu"? Jednání s institucemi a obavy, zda bude v případě nenadálé kontroly všechno v pořádku, patří k významným stresovým faktorům v podnikání. A to dokonce i v případě, že jste maximálně poctiví a pečliví. Dopadne-li kontrola ve váš neprospěch, může vyústit v daňové nebo trestní řízení. Jak se zorientovat v nastalé situaci, jak předejít negativnímu výsledku a na koho se obrátit o pomoc si poslechněte v nejnovějším podcastu.


K natočení aktuální epizody podcastu SníDANĚ s Šárkou nás inspirovaly skutečné příběhy podnikatelů, kteří se dostali do potíží s úřady, i když věřili, že postupují ve všem správně. Jak k tomu došlo a jak se dají tak vážné problémy, jako je účast v daňovém nebo trestním řízení, s úspěchem vyřešit?

Poslechněte si zkušenost advokáta Pavla Zusky ze společnosti OTIDEA Legal a daňového experta Tomáše Navrátila z CEG v rozhovoru s Šárkou Pelikánovou.


Podcast si můžete poslechnout zde:
Poslouchejte naše podcasty a přihlaste se k odběru našich novinek.


O autorce:


Ing. Šárka Pelikánová


Jednatelka a daňová specialistka Connect Economic Group s.r.o.


Šárka podporuje zvýšení finanční gramotnosti podnikatelů v ČR publikováním odborných článků nejen v médiích a v televizi. Vede naše oblíbené semináře Základy účetnictví a daní pro podnikatele. Ve 22 letech založila CEG a od té doby se věnuje jeho rozvoji. Má za sebou také pracovní zkušenosti z Japonska, kde působila jako analytik v investičním fondu a zároveň tam studovala v rámci MBA programu.


Vést účetnictví, je pro firmy a řadu podnikatelů zákonná povinnost. Pro náš tým odborníků je to ovšem každodenní práce a zároveň koníček. Jsme připraveni pomoci i Vám, ať už jste OSVČ nebo máte svou společnost a zaměstnance. Podívejte se na další informace a služby, které v rámci vedení účetnictví našim klientům poskytujeme.


Jaké otázky zazněly?


  1. Kdy bych měla být více nervózní - když jsem součástí daňového řízení, nebo když jsem vyšetřován v trestním řízení?

  2. Jaké jsou základní rozdíly mezi daňovým a trestním řízením? Řídí se stejnými zákony? Co kdo musí prokazovat a jakými prostředky?

  3. Může být výsledek daňového a trestního řízení odlišný?

  4. Kdo mě může zastupovat v rámci daňového řízení? Kdo v rámci trestního řízení?

  5. Co je kolotočový podvod?

  6. Jak rychle je třeba reagovat v rámci daňového a trestního řízení?


4. 9. 2023

Comments


bottom of page