• Šárka Pelikánová

Podcast SníDANĚ s Šárkou: Identifikovaná osoba k DPH a její povinnosti

Aktualizováno: 30. 8. 2021

Šárka Pelikánová si v této epizodě opět povídala s Tomášem Navrátilem, zkušeným daňovým poradcem a jejím kolegou z Connect Economic Group. Řeč byla o identifikované osobě.Daň z přidané hodnoty a povinnosti okolo ní se netýkají pouze plátce DPH. Jaká je nejčastější situace, kdy se podnikatel dostane do situace, kdy DPH musí řešit, ačkoliv plátcem DPH není? Kdy se člověk stává identifikovanou osobou, i když není plátcem DPH? Jaké povinnosti identifikovaná osoba má? Kdy si vzít na pomoc daňového poradce?


Podcast si můžete poslechnout zde:


Apple: https://bit.ly/apple_snidane_s_sarkou_identifikovana_osoba_k_DPH

Google: https://bit.ly/google_snidane_s_sarkou_identifikovana_osoba_k_DPH

Spotify: https://bit.ly/spotify_snidane_s_sarkou_identifikovana_osoba_k_DPH

Youtube: https://bit.ly/youtube_snidane_s_sarkou_identifikovana_osoba_k_DPH


Poslouchejte naše podcasty a přihlaste se k odběru našich novinek .


O autorce:


Ing. Šárka Pelikánová

Jednatelka a daňová specialistka Connect Economic Group s.r.o.

Šárka podporuje zvýšení finanční gramotnosti podnikatelů v ČR publikováním odborných článků nejen v médiích a v televizi. Vede naše oblíbené semináře Základy účetnictví a daní pro podnikatele. Ve 22 letech založila CEG a od té doby se věnuje jeho rozvoji. Má za sebou také pracovní zkušenosti z Japonska, kde působila jako analytik v investičním fondu a zároveň tam studovala v rámci MBA programu.


Oblast DPH je vůbec ta nejsložitější v daňové legislativě. Náš daňový tým v tom však umí chodit. Denně pomáháme desítkám podnikatelům se v této problematice zorientovat. Pomůžeme i Vám a navrhneme ideální řešení Vaší situace. Podívejte se na další informace a služby, které ohledně DPH našim klientům poskytujeme.