top of page
  • Obrázek autoraŠárka Pelikánová

Podcast SníDANĚ s Šárkou: Novela zákona o DPH od 1. 1. 2023

Aktualizováno: 17. 7. 2023

Dnešní epizodu jsme společně s Ing. Tomášem Navrátilem, vedoucím daňového týmu u nás v CEG, věnovali novele zákona o DPH, který se od od 1.1.2023 může týkat mnohých z nás.Jubilejní epizodu jsme věnovali tomu, co naše klienty začíná trápit více a více - novinky, které jsou spojené s novelou zákona o DPH od začátku roku 2023. Jak je to s novým limitem pro povinnou registraci k DPH? Je to již schváleno? Víme, s čím můžeme počítat? Co by to pro nás znamenalo? Jsem vlastně plátce DPH? Zůstávám plátcem? Pojďme se na to společně podívat!


Podcast si můžete poslechnout zde:Poslouchejte naše podcasty a přihlaste se k odběru našich novinek .


O autorce:


Ing. Šárka Pelikánová


Jednatelka a daňová specialistka Connect Economic Group s.r.o.


Šárka podporuje zvýšení finanční gramotnosti podnikatelů v ČR publikováním odborných článků nejen v médiích a v televizi. Vede naše oblíbené semináře Základy účetnictví a daní pro podnikatele. Ve 22 letech založila CEG a od té doby se věnuje jeho rozvoji. Má za sebou také pracovní zkušenosti z Japonska, kde působila jako analytik v investičním fondu a zároveň tam studovala v rámci MBA programu.


Vést účetnictví, je pro firmy a řadu podnikatelů zákonná povinnost. Pro náš tým odborníků je to ovšem každodenní práce a zároveň koníček. Jsme připraveni pomoci i Vám, ať už jste OSVČ nebo máte svou společnost a zaměstnance. Podívejte se na další informace a služby, které v rámci vedení účetnictví našim klientům poskytujeme.


Jaké zazněly dotazy?


1) DPH čeká od roku 2023 velké změny. Pojďme si jen připomenout, koho se vlastně týkají, tedy plátců DPH. Kdo je plátcem DPH nyní?

2) Od roku 2023 se zvýší limit pro povinnou registraci k DPH na 2 mil. Kč. Co se stane s plátci DPH, jejichž obrat je však pouze mezi 1-2 miliony Kč? Zůstanou plátci?

3) Pokud již nebude chtít být podnikatel plátcem DPH, protože jeho obrat nedosahuje 2 mil. Kč, jak se bude moci odregistrovat?

4) Co když podnikatel zjistí nyní v prosinci 2022, že jeho obrat ve 12 po sobě jdoucích měsících překročil 1 mil. Kč. Musí se přeci registrovat, když už za měsíc bude platit jiná hranice pro povinnou registraci?

5) Jaké další změny DPH nás od roku 2023 čekají?


15. 09. 2022

Comments


bottom of page