top of page
  • Obrázek autoraŠárka Pelikánová

Podcast SníDANĚ s Šárkou: Podpora zkrácených úvazků: Ušetříte na sociálním pojištění i vy?

Aktualizováno: 17. 7. 2023

Dnešní epizodu jsme společně s Ing. Filipem Krejčím, hlavním účetním u nás v CEG, věnovali zaměstnavatelům, kteří zaměstnávají osoby na zkrácený úvazek. Od 1. 2. 2023 mohou totiž čerpat slevu na sociálním pojištění. Kolik ušetří?Věděli jste, že pokud zaměstnáváte někoho na zkrácený úvazek, tak od 1. 2. 2023 můžete čerpat slevu na sociálním pojištění? Kolik jako zaměstnavatel ušetříte? Dostanete slevu automaticky? Jakých zkrácených úvazků se sleva bude týkat? Kterých skupiny se sleva bude týkat? Jaký je motivační prvek státu, aby sleva vyšla v platnost? Co vše spadá pod sociální pojištění?


Podcast si můžete poslechnout zde:Poslouchejte naše podcasty a přihlaste se k odběru našich novinek.


O autorce:


Ing. Šárka Pelikánová


Jednatelka a daňová specialistka Connect Economic Group s.r.o.


Šárka podporuje zvýšení finanční gramotnosti podnikatelů v ČR publikováním odborných článků nejen v médiích a v televizi. Vede naše oblíbené semináře Základy účetnictví a daní pro podnikatele. Ve 22 letech založila CEG a od té doby se věnuje jeho rozvoji. Má za sebou také pracovní zkušenosti z Japonska, kde působila jako analytik v investičním fondu a zároveň tam studovala v rámci MBA programu.


Vést účetnictví, je pro firmy a řadu podnikatelů zákonná povinnost. Pro náš tým odborníků je to ovšem každodenní práce a zároveň koníček. Jsme připraveni pomoci i Vám, ať už jste OSVČ nebo máte svou společnost a zaměstnance. Podívejte se na další informace a služby, které v rámci vedení účetnictví našim klientům poskytujeme.


Jaké otázky zazněly?


1. Od 1.2.2023 bude možné pro zaměstnavatele využít slevy na sociálním pojištění u některých zkrácených úvazků. U kterých zaměstnanců budu moci slevu uplatnit?

2. Proč slevu na sociálním pojištění mohou využít pouze zkrácené úvazky? Proč ne ty plné?

3. Jaká bude výše sociálního pojištění u uvedených zkrácených úvazků oproti těm nezvýhodněným? Jaký bude rozdíl?

4. Jak to bude fungovat? Dostanu slevu automaticky nebo musím vyplnit nějaké nové formuláře? Musím splnit nějaké další podmínky, abych mohla slevu uplatnit?

5. K čemu si myslíš, že dané změny povedou? Změní se nějak pohled zaměstnavatelů na zkrácené úvazky?


15. 02. 2023


Comments


bottom of page