top of page
  • Obrázek autoraŠárka Pelikánová

Podcast SníDANĚ s Šárkou: Sportovní neziskovky a daně

V dnešním díle SníDANĚ s Šárkou se budeme věnovat specifickým organizacím, kterými jsou sportovní kluby, spolky a oddíly. Jejich primárním cílem je umožnit profesionálním i rekreačním sportovcům provozovat nejrůznější sporty, ale současně musí splňovat povinné náležitosti stejně, jako jakákoli jiná organizace, a to i přesto, že jejich činnost často zajišťují dobrovolníci a nadšenci ve svém volném čase. I takováto organizace však může realizovat příjmy například z pronájmu sportovišť. Jak je to s daněmi a účetnictvím sportovních neziskovek? Poslechněte si rozhovor moderátorky Šárky Pelikánové s daňovým expertem Tomášem Navrátilem.Kromě kariéry v daňovém poradenství je Tomáš Navrátil již přes 30 let závodním hráčem minigolfu. Je prezidentem Českého minigolfového svazu, trenérem a zakladatelem minigolfového klubu. Provoz sportovních neziskovek zná do nejmenších detailů a s ohledem na to je ideálním hostem dnešního podcastu.


Podcast si můžete poslechnout zde:
Poslouchejte naše podcasty a přihlaste se k odběru našich novinek.


O autorce:


Ing. Šárka Pelikánová


Jednatelka a daňová specialistka Connect Economic Group s.r.o.


Šárka podporuje zvýšení finanční gramotnosti podnikatelů v ČR publikováním odborných článků v médiích. Vede oblíbené semináře Základy účetnictví a daní pro podnikatele. Ve 22 letech založila CEG a od té doby se věnuje jeho rozvoji. Má za sebou pracovní zkušenosti z Japonska, kde působila jako analytik v investičním fondu, a zároveň tam studovala v rámci MBA programu.


Vést účetnictví je pro firmy a řadu podnikatelů zákonná povinnost. Pro náš tým odborníků je to ovšem každodenní práce a zároveň koníček. Jsme připraveni pomoci i Vám, ať už jste OSVČ, nebo máte svou společnost a zaměstnance. Podívejte se na další informace a služby, které v rámci vedení účetnictví svým klientům poskytujeme.


Jaké otázky zazněly?

  1. Co je sportovní neziskovka?

  2. Jak danit příjmy z pronájmu sportoviště?

  3. Co je a co není sport?

  4. Na koho se obrátit ohledně daní neziskovek?

  5. Neziskovka a DPH

20. 12. 2023

Comments


bottom of page