top of page
  • Obrázek autoraŠárka Pelikánová

Podcast SníDANĚ s Šárkou: Automatizujte účetnictví, zvyšte výkonnost týmu

Aktualizováno: 17. 7. 2023

V dnešní epizodě našeho podcastu vítáme Roberta Soudného, zakladatele wflow, nejsilnějšího systému pro automatizaci v České republice. Společně se ponoříme do světa automatizace účetnictví a prozkoumáme, zda je to klíč k úspěšnému a modernímu podnikání.Ponořte se do světa automatizace s naším nejnovějším podcastem! Hostem dnešního dílu je Robert Soudný, zakladatel wflow, nejsilnějšího systému pro automatizaci v České republice. Prozkoumejte s námi důvody, proč byl wflow založen, možnosti automatizace, které aplikace nabízí, a co nás čeká v její budoucnosti. Zároveň se podívejte na zajímavou cestu Roberta do Silicon Valley.


Dále se zaměříme na automatizaci účetnictví - co to znamená, jaký je rozdíl mezi digitalizací a automatizací a jakou roli sehrává v budoucnosti účetníctví. Zjistěte, zda automatizace každodenních povinností povede k tomu, že účetní se budou věnovat pouze poradenství.


Na závěr se podíváme na trh s automatizací - odkud přichází největší poptávka, jak jsou klienti i účetní otevřeni automatizaci a jak se toto otevření projevuje v praxi. Nepropásněte tento podnětný rozhovor, který vás provede světem automatizace a jejího vlivu na účetnictví a moderní podnikání.


Podcast si můžete poslechnout zde:
Poslouchejte naše podcasty a přihlaste se k odběru našich novinek.


O autorce:


Ing. Šárka Pelikánová


Jednatelka a daňová specialistka Connect Economic Group s.r.o.


Šárka podporuje zvýšení finanční gramotnosti podnikatelů v ČR publikováním odborných článků nejen v médiích a v televizi. Vede naše oblíbené semináře Základy účetnictví a daní pro podnikatele. Ve 22 letech založila CEG a od té doby se věnuje jeho rozvoji. Má za sebou také pracovní zkušenosti z Japonska, kde působila jako analytik v investičním fondu a zároveň tam studovala v rámci MBA programu.


Vést účetnictví, je pro firmy a řadu podnikatelů zákonná povinnost. Pro náš tým odborníků je to ovšem každodenní práce a zároveň koníček. Jsme připraveni pomoci i Vám, ať už jste OSVČ nebo máte svou společnost a zaměstnance. Podívejte se na další informace a služby, které v rámci vedení účetnictví našim klientům poskytujeme.


Jaké otázky zazněly?


  1. Co si dnes můžeme představit pod pojmem automatizace účetnictví?

  2. Spousta firem i účetních kanceláří ještě jede na papíru. Dokdy odhadujete, že zbytečné kácení stromů kvůli účetnictví definitivně skončí?

  3. Vnímáte, že rychlost automatizace a digitalizace je závislá více na koncových firmách, nebo na jejich účetních?

  4. Kdy přišla myšlenka na vývoj vlastního řešení wflow? Co je na vývoji takového nástroje to nejnáročnější?

  5. Na čem teď v rámci wflow pracujete? Na co se mohou uživatelé těšit?

  6. Nedávno jste byli wflow rozvíjet do Silicon Valey. Čemu se tam může člověk přiučit?

19. 04. 2023

Comments


bottom of page