top of page
  • Obrázek autoraŠárka Pelikánová

Podcast SníDANĚ s Šárkou: Investování v dobách krize?

Aktualizováno: 17. 7. 2023

V dnešní epizodě jsme se společně s Michalou Janatovou, zkušenou investiční poradkyní a autorkou podcastu Jamicast, věnovali tématu investování. Řeší ho mnozí z nás, ale aktuální finanční situace nám háže klacky pod nohy. Nebo je to jinak? Můžeme z aktuální situace těžit?Také na vás dopadá aktuální ekonomická situace? Víte, že peníze ztrácí velice rychle svou hodnotu? Jak proti tomu můžete bojovat vy? O tématu investic jsme se tentokrát pobavili se zkušenou investiční poradkyní a autorkou podcastu Jamicast – Michalou Janatovou. Je opravdu taková krize? Dá se tato situace využít v náš prospěch?


Co je na její práci vzrušující a co naopak děsivé? Kolik je potřeba schůzek s investičním poradcem, abyste začali aktivně a správně investovat? Co znamená být investičním poradcem? Jaké to je, když klientovi oznámíme propady na trhu? Jakou roli má v práci investičního poradce psychologie? Jak moc jsme mohli předvídat bouchnutí přepumpovaného trhu? Jak jednat s klienty, kteří propadnou panice? Jaké jsou nejčastější situace, kdy se lidé obrací na investičního poradce?


Má účetní radit, kam investovat peníze? Je možné daňově optimalizovat svůj vklad do investice? Očekávají klienti, že se investiční poradce bude orientovat v daních? Kdy je na místě přizvat přizvat si daňového poradce? Je teď to správné období pro investování? Aktuální situace otevírá nové možnosti. Jakou radu zdarma nám Michala věnuje? Do čeho se teď vyplatí investovat? Pojďme na to.


Podcast si můžete poslechnout zde:Poslouchejte naše podcasty a přihlaste se k odběru našich novinek.


O autorce:


Ing. Šárka Pelikánová


Jednatelka a daňová specialistka Connect Economic Group s.r.o.


Šárka podporuje zvýšení finanční gramotnosti podnikatelů v ČR publikováním odborných článků nejen v médiích a v televizi. Vede naše oblíbené semináře Základy účetnictví a daní pro podnikatele. Ve 22 letech založila CEG a od té doby se věnuje jeho rozvoji. Má za sebou také pracovní zkušenosti z Japonska, kde působila jako analytik v investičním fondu a zároveň tam studovala v rámci MBA programu.


Vést účetnictví, je pro firmy a řadu podnikatelů zákonná povinnost. Pro náš tým odborníků je to ovšem každodenní práce a zároveň koníček. Jsme připraveni pomoci i Vám, ať už jste OSVČ nebo máte svou společnost a zaměstnance. Podívejte se na další informace a služby, které v rámci vedení účetnictví našim klientům poskytujeme.


Jaké otázky zazněly?


  1. Co je na profesi investičního poradce to nejvíce vzrušující a co naopak to nejbolestivější?

  2. Jak investoři reagují při výkyvech trhu? Co za telefonáty/emaily dostáváš?

  3. Z jakého důvodu za tebou nejčastěji investoři chodí? Je to ochrana volných prostředků? Nebo to je třeba i investice v rámci podnikání pro účely daňové optimalizace? (zde bych ráda, abychom otevřely téma, že ne vše co někteří brokeři apod nabízejí, je skutečně vhodné pro řešení daného zadání).

  4. Ptají se tě investoři i na daňové otázky? Vzděláváš se nějak v této oblasti?

  5. Jsme v období vysoké inflace, války na Ukrajině, stoupajícího zadlužení veřejných financí, vysokých úrokových sazeb…..dokážeš i v tomto období najít něco pozitivního na finančních trzích? Může se tu kvůli vzniklé situaci objevit i nějaká příležitost pro investory?

  6. Do čeho bys nyní doporučila investovat? Dáš nám radu zdarma?:)


08. 03. 2023

Comments


bottom of page