top of page
  • Obrázek autoraŠárka Pelikánová

Podcast SníDANĚ s Šárkou: Novela zákoníku práce od 1. 10. 2023

Změna legislativy v oblasti pracovního práva může být strašákem mnoha podnikatelů. O úpravách se debatovalo několik let a nyní konečně vstupují v platnost. Co je cílem těchto změn, které návrhy byly nakonec uzákoněny a co od nich jako zaměstnavatelé a zaměstnanci můžeme očekávat? Na to se ptá Šárka Pelikánová hosta, který zná do detailu zákon i praxi - hlavního účetního CEG, Filipa Krejčího.


V rozhovoru se mimo jiné dozvíte, ve kterých bodech se zaměstnaní na dohodu přiblížilo pracovnímu poměru, jak plánovat pracovní směny dohodářů a co je nového v zaměstnávání při rodičovské dovolené. Probereme také, jak si stojíme v mezinárodním srovnání a co může posílení práv zaměstnanců přinést do budoucna zaměstnavatelům.


Podcast si můžete poslechnout zde:
Poslouchejte naše podcasty a přihlaste se k odběru našich novinek.


O autorce:


Ing. Šárka Pelikánová


Jednatelka a daňová specialistka Connect Economic Group s.r.o.


Šárka podporuje zvýšení finanční gramotnosti podnikatelů v ČR publikováním odborných článků nejen v médiích a v televizi. Vede naše oblíbené semináře Základy účetnictví a daní pro podnikatele. Ve 22 letech založila CEG a od té doby se věnuje jeho rozvoji. Má za sebou také pracovní zkušenosti z Japonska, kde působila jako analytik v investičním fondu a zároveň tam studovala v rámci MBA programu.


Vést účetnictví, je pro firmy a řadu podnikatelů zákonná povinnost. Pro náš tým odborníků je to ovšem každodenní práce a zároveň koníček. Jsme připraveni pomoci i Vám, ať už jste OSVČ nebo máte svou společnost a zaměstnance. Podívejte se na další informace a služby, které v rámci vedení účetnictví našim klientům poskytujeme.


Jaké otázky zazněly?


  1. Jaké jsou novinky v zákoníku práce?

  2. Jaké jsou důvody a cíle novely zákoníku práce?

  3. Jaký je rozdíl mezi DPP, DPČ a pracovním poměrem?

  4. Co znamená novela zákoníku práce pro zaměstnavatele?

  5. Ochrana práv zaměstnanců

  6. Plánování směn DPP a DPČ

  7. Příplatek a dovolená při DPP, DPČ

  8. Dohoda o práci na dálku

  9. Kompenzace za home office

19. 10. 2023

Comments


bottom of page