top of page
  • Obrázek autoraŠárka Pelikánová

Podcast SníDANĚ s Šárkou: Slevy na dani

Aktualizováno: 24. 7. 2023

V dnešním díle podcastu SníDANĚ s Šárkou se dozvíme o všech slevách na dani, co k ním musíme doložit, a také jak si můžeme daňový základ snížit.Každý správný Čech miluje slevy. A není žádná jiná sleva, která potěší víc než sleva na dani! Které všechny slevy nabízí česká legislativa? A co vše k nim musíte doložit? Probrali jsme také otázky ohledně položek, kterými si můžeme snížit základ daně. Uplatňujete je všechny? Vyberte si svou slevu v nové epizodě podcastu :)


Podcast si můžete poslechnout zde:Poslouchejte naše podcasty a přihlaste se k odběru našich novinek .


O autorce:


Ing. Šárka Pelikánová

Jednatelka a daňová specialistka Connect Economic Group s.r.o.

Šárka podporuje zvýšení finanční gramotnosti podnikatelů v ČR publikováním odborných článků nejen v médiích a v televizi. Vede naše oblíbené semináře Základy účetnictví a daní pro podnikatele. Ve 22 letech založila CEG a od té doby se věnuje jeho rozvoji. Má za sebou také pracovní zkušenosti z Japonska, kde působila jako analytik v investičním fondu a zároveň tam studovala v rámci MBA programu.

Vést účetnictví, je pro firmy a řadu podnikatelů zákonná povinnost. Pro náš tým odborníků je to ovšem každodenní práce a zároveň koníček. Jsme připraveni pomoci i Vám, ať už jste OSVČ nebo máte svou společnost a zaměstnance. Podívejte se na další informace

a služby, které v rámci vedení účetnictví našim klientům poskytujeme.


Jaké zazněly otázky?


1) Tak pěkně popořádku. Co to je vlastně sleva na dani? Jak si ji mohu matematicky představit? Je to nějaká cedulka s nápisem -30 % nebo jak to funguje?

2) Co vše nám vlastně může snížit daňovou povinnost? Jsou to jenom slevy na dani? Nebo?

3) Jaké jsou tedy ty odčitatelné položky? O co vše si mohu ponížit daňový základ?

4) Jaké podklady potřebuji předložit v případě, že chci uplatnit jednotlivé odčitatelné položky?

5) Jak to je s tím penzijním připojištěním nebo penzijním pojištěním? Kolik si musím spořit, abych si to mohla odečíst od daní? V tom má asi většina z nás trochu nepořádek.

6) Jaké jsou všechny slevy na dani? Co potřebujeme předložit pro jejich nárokování?

7) Mohu se díky slevám a odčitatelným položkám dostat až do záporu z hlediska daně? Tedy, že by mi finanční úřad vracel nějaké peníze?

8) Co když nám vyjde z daňového přiznání právě možnost vrácení peněz? Dokdy je musí finanční úřad vyplatit?


13. 04. 2022

Commentaires


bottom of page