top of page
  • Obrázek autoraŠárka Pelikánová

Podcast SníDANĚ s Šárkou: Změny v paušální dani od roku 2023

Aktualizováno: 17. 7. 2023

Dnešní epizodu jsme společně s Ing. Tomášem Navrátilem, vedoucím daňového týmu u nás v CEG, věnovali změnám v paušální dani od roku 2023. Týká se to právě vás? Pojďme se podívat.Změny okolo paušální daně jsou častým dotazem našich klientů. Změny nás čekají i v limitu k povinné registraci k DPH. Jaký to má ovšem dopad na paušální daň? Máme se bát? Stávám se plátcem DPH a nemohu již využívat výhod paušální daně? Jak to celé je? Jak je to s pásmy, které by se měla zavádět? Pojďme se na to podívat!


Podcast si můžete poslechnout zde:Poslouchejte naše podcasty a přihlaste se k odběru našich novinek .


O autorce:


Ing. Šárka Pelikánová


Jednatelka a daňová specialistka Connect Economic Group s.r.o.


Šárka podporuje zvýšení finanční gramotnosti podnikatelů v ČR publikováním odborných článků nejen v médiích a v televizi. Vede naše oblíbené semináře Základy účetnictví a daní pro podnikatele. Ve 22 letech založila CEG a od té doby se věnuje jeho rozvoji. Má za sebou také pracovní zkušenosti z Japonska, kde působila jako analytik v investičním fondu a zároveň tam studovala v rámci MBA programu.


Vést účetnictví, je pro firmy a řadu podnikatelů zákonná povinnost. Pro náš tým odborníků je to ovšem každodenní práce a zároveň koníček. Jsme připraveni pomoci i Vám, ať už jste OSVČ nebo máte svou společnost a zaměstnance. Podívejte se na další informace a služby, které v rámci vedení účetnictví našim klientům poskytujeme.


Jaké zazněly dotazy?


1) V minulé epizodě jsme si říkali, že od roku 2023 se mění limit pro povinnou registraci k DPH. Nově to bude 2 mil Kč. Jaký to bude mít dopad na tzv. paušální daň, kde platí podmínka, že její plátce nesmí být plátcem DPH?

2) Nově se u paušální daně stanoví několik pásem. Mohl bys je prosím krátce představit?

3) Stále bude platit to, že když využívám paušální daň, tak nemusím podávat daňové přiznání a přehledy pro pojišťovny?

4) Dá se nějak obecně říci, pro koho bude nově paušální daň výhodná? Nebude lepší danit klasicky a podávat daňové přiznání?

5) Co když se chci taky přihlásit k paušální dani od roku 2023? Co mám pro to udělat? (tam jen zmínit ten termín 10.1. a říci o formuláři)


21. 09. 2022

コメント


bottom of page